Ωρολόγιο Πρόγραμμα

pdf blue small

 

 

ΠΑΝΤΕΙΟΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

 

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ 24/02/2020

ΛΗΞΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ 05/06/2020

                                                                                                 Αρ.Πρωτ. 2072/17-02-2020

logo

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

Κ.Μ 520192—Κ.Μ 520229

ΑΥΤΟΧΘΟΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΒΙΩΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ/ ΙΝDIGENOUS CULTURES SUSTAINABILITY AND GLOBALIZATION

ANAΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ DIANA RIBOLI

EΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                               Αίθουσα

08.00-11.00                        Γ3

 

Κ.Μ 520215

ΑΝΤΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΣΟΦΙΑ ΒΙΔΑΛΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                              Αίθουσα

09.00-12.00                       Α2

 

Κ.Μ. 520163

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ  ΣΑΛΩΜΗ ΜΠΟΥΚΑΛΑ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 Ώρα                       Αίθουσα

11.00-14.00               Γ3

    

Κ.Μ.520142

ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΗ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΛΛΑΔΑ (19ος ΑΙΩΝΑΣ)

ΕΠΙΚΟΥΡΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΝΙΚΗ ΜΑΡΩΝΙΤΗ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Β΄ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                               Αίθουσα

14.00-17.00                        Γ3

 

ΚΜ 520191

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΥΠΟΤΡΟΦΟΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΥΦΑΝΤΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                           Αίθουσα

17.00-20.00                   Γ3

 

Κ.Μ. 520057

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΡΟΖΑΚΟΥ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ  Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                               Αίθουσα

17.00-20.00                       209

 

Κ.Μ 520181

ΕΘΝΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕΣΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΜΑΚΡΗΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                               Αίθουσα

18.00-21.00                        Α4

 

 

 

ΤΡΙΤΗ

Κ.Μ 520204

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΣΑΛΩΜΗ ΜΠΟΥΚΑΛΑ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

΄Ωρα                      Αίθουσα

08.00-11.00                Γ3

 

Κ.Μ 520214

ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ

ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΣΟΦΙΑ ΒΙΔΑΛΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                      Αίθουσα

09.00-12.00               Α2

 

Κ.Μ. 520049

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ

ΕΠΙΚΟΥΡΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΣΤΡΙΝΑΚΗ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                       Αίθουσα                

11:00-14:00               Γ3

 

Κ.Μ 520224

ΣΥΝΟΡΑ, ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΡΟΖΑΚΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

΄Ωρα                      Αίθουσα

11.00-14.00                Β4

 

Κ.Μ 520230

ANTHROPOLOGY AND CRITICAL DISCOURSE ANALYSIS (ERASMUS+)

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ SALOMI BOUKALA

΄Ωρα                               ΟFFICE                       

11.30-13.30                      Δ11 DES.KOI  BUILDING 

                                    

Κ.Μ 520139

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                     Αίθουσα

12.00-15.00              Γ6

 

Κ.Μ. 520011

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΙΙ

ΕΠΙΚ.ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                          Αίθουσα                    

14.00-17.00           ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ   

                                      209

 

ΚΜ 520129

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΦΥΛΟΥ

ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΘΗΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                               Αίθουσα                       

14.00-17.00                       Γ3

     

ΚΜ 520152

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ

ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                      Αίθουσα

17.00-20.00              Γ3

 

Κ.Μ 520190

ΜΕΘΟΔΟΙ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΟΣΟΤΙΚΗ

ΕΡΕΥΝΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΥΠΟΤΡΟΦΟΣ AΓΓΕΛΙΚΗ ΥΦΑΝΤΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                     Αίθουσα

17.00-20.00              Γ2

 

                                 

   

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

Κ.Μ. 520110

ΕΘΝΟΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ , ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥΝΤΑΣΑΚΗ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                       Αίθουσα

08.00-11.00                Γ3

 

Κ.Μ. 520196

ANΤΗROPOLOGICAL RESEARCH IN GREECE AND THE MEDITERRANEAN (ERASMUS +)

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ROZAKOU KATERINA

Ώρα                              Αίθουσα

09.00-11.00                       Γ6

 

K.M 520217

ANTHROPOLOGY OF HUMAN RIGHTS AND ACTIVISM (ERASMUS+)

EΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ EIRINI AVRAMOPOULOU

΄Ωρα                              ΓΡΑΦΕΙΟ

11.00-14.00                        Δ4

 

Κ.Μ. 520060

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

ΕΔΙΠ  ΝΑΤΑΛΙΑ ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

 Ώρα                            Αίθουσα 

12.00-14.00                      Γ3

               

Κ.Μ 520212

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΦΤΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                         Αίθουσα                                

17.00-20.00                 Γ3 

    

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

 

 

ΚΜ 520182

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΘΝΟΤΙΣΜΟΥ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΟΤΑΡΑΣ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                            Αίθουσα

08.00-11.00                      Γ3

 

Κ.Μ 520059

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΦΤΗ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

΄Ωρα                      Αίθουσα

11.00-14.00                Γ3

  

Κ.Μ 520170

ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ,ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ

ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥΝΤΑΣΑΚΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

΄Ωρα                     Αίθουσα

11.00-14.00               Δ12

 

Κ.Μ. 520011

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΙΙ

ΕΔΙΠ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΕΛΙΣΣΙΝΟΥ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Ώρα                          Αίθουσα                    

12.00-14.00                 ΣΤ5

 

Κ.Μ 520141

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΛΙΚΗ ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Β ΕΞΑΜΗΝΟΥ

΄Ωρα                  Αίθουσα

14.00-17.00            Γ5

 

Κ.Μ 520225

ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

ΕΔΙΠ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΗ — ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΕΙΒΑΝΑ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

΄Ωρα                            Αίθουσα

14.00-17.00                     Δ12

 

KM 520033

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΥΠΟΤΡΟΦΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΜΑΡΙΝΟΥΔΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΑΡΙΝΟΥ

Ώρα                        Αίθουσα

14.00-17.00               Γ3

 

Κ.Μ. 520011

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΙΙ

ΕΔΙΠ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΕΛΙΣΣΙΝΟΥ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Ώρα                          Αίθουσα                    

16.00-18.00                  102 

                               

Κ.Μ. 520185

ΕΘΝΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

ΕΠΙΚ. ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΟΤΑΡΑΣ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                           Αίθουσα

17.00-20.00                   Γ3

 

  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

 

KM 520028

ΙΣΤΟΡΙΑ  ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΜΑΚΡΗΣ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ώρα                            Αίθουσα

08.00-11.00          ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ

                         ΣΑΚΗ KAΡΑΓΙΩΡΓΑ

Κ.Μ. 520194

ΨΗΦΙΑΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ  ΥΠΟΤΡΟΦΟΣ

ΑΝΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                               Αίθουσα

11.00-14.00                        Γ3

 

ΚΜ. 520060

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ

ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ

ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ DIANA RIBOLI

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ Δ΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

 Ώρα                            Αίθουσα 

14.00-17.00                 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ

                                 ΣΑΚΗ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΑ

 

Κ.Μ 520168

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΤΗ

ΜΕΤΑΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΕΥΡΩΠΗ

ΕΠΙΚ.ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΛΙΚΗ ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Ώρα                   Αίθουσα

14.00-17.00            Γ3

 

Κ.Μ. 520158

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΘΝΟΓΡΑΦΙΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΣ ΥΠΟΤΡΟΦΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΜΑΡΙΝΟΥΔΗ

ΕΠΙΛΟΓΗΣ 

Ώρα                    Αίθουσα

17.00-20.00             Α1

 

 

Ο Πρόεδρος του τμήματος

Αναπλ. Καθηγητής Λ. Οικονόμου

 

 

 

 

 

 

Ηλεκτρονικές υπηρεσίες

Βιβλιοθήκη

ergastirio logo

panteion banner

erasmus banner

panteion ELKE banner

eakapp

diaugeia

Επικοινωνία

+30 210 920 1047,  +30 210 920 1048
  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  Λεωφ. Συγγρού 136, 176 71 Καλλιθέα