ΔΕΥΤΕΡΑ
30/01/2023
|
ΚΜ 520129
Ανθρωπολογία του φύλου
Διδάσκουσα: Α. Αθανασίου
Προφορική εξέταση
Γραφείο Δ19 Ώρα 16.00-18.00
|
ΣΑΒΒΑΤΟ
04/02/2023
|
ΚΜ 520057
Ανθρωπολογικές έρευνες στην Ελλάδα και το Μεσόγειο
Διδάσκουσα: Κ. Ροζάκου
Γραπτή εξέταση
Αμφ. ΣΚ1 09.00-11.00
520059
Σύγχρονη Ανθρωπολογική Θεωρία
Διδάσκουσα Δ. Κόφτη
Γραπτή εξέταση
Αμφ. ΣΚ1 11.00-13.00
520222
Ανθρωπολογία των Νεανικών Πολιτισμών
Διδάσκουσα Ν. Κουτσούγερα
Γραπτή εξέταση
Αμφ. ΣΚ 1 Ώρα 13.00-15.00
|
ΔΕΥΤΕΡΑ
06/02/2023
|
ΚΜ. 520060
Μεθοδολογία της Κοινωνικής Ανθρωπολογίας
Διδάσκουσα: D. Riboli
Προφορικό
Γραφείο Ε9 ώρα 9-11
ΚΜ 520046
Οικονομική Ανθρωπολογία
Διδάσκουσα: Αγγελίδου
Προφορικά
Γραφείο Ε9. Ώρα 11-13.00
ΚΜ 520194
Ψηφιακή Ανθρωπολογία
Διδάσκων: Π. Πετρίδης
Προφορικά
Αίθ. Δ19α Ώρα 15.00-17.00
|
ΤΡΙΤΗ
07/02/2023
|
ΚΜ 520049
Πολιτική Ανθρωπολογία
Διδάσκουσα: Γ. Σαρικούδη
Προφορικά
ΕΑΕ 318 ώρα 15.00-17.00
ΚΜ 520182
Ανθρωπολογικές θεωρίες του Εθνικισμού και Εθνοτισμού
Διδάσκων: Α. Νοταράς
Προφορικά
Γραφείο Δ19α Ώρα 09.00-11.00
ΚΜ 520139
Ανθρωπολογικές Προσεγγίσεις του Λαϊκού Πολιτισμού
Διδάσκων: Λ. Οικονόμου
Προφορικά
Γραφείο Δ6 Ώρα 15.00-17.00
|
ΤΕΤΑΡΤΗ
08/02/2023
|
ΚΜ 520158
Ελληνική Εθνογραφία
Διδάσκουσα: Δ.-Μ. Βαρβαρέζου
Προφορικά
Αίθουσα 318 Ώρα 09.00-12.00
KM 520232
Ζητήματα Επιστημολογίας των Κοινωνικών Επιστημών
Διδάσκουσα: Α. Λαβράνου
προφορικές εξετάσεις
Γραφείο Δ14 ώρα 12.00-13.00
|
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10/02/2023
|
ΚΜ 520190
Μέθοδοι Ανάλυσης Δεδομένων στην Ποσοτική Έρευνα
Διδάσκων: Τρ. Λεμοντζόγλου
Γραπτή εξέταση
Αίθ. Α1 Ώρα 11.00-13.00
ΚΜ 520223
Γλώσσα, Μνήμη και Ταυτότητα στην Ελληνόφωνη Κάτω Ιταλία
Διδάσκουσα: Χ. Πετροπούλου
Γραπτή Εξέταση
Αίθ.Α1 Ώρα 13.00-15.00
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/2/2023
|
520172
Ανθρωπολογία και Οριενταλισμός Ζητήματα αποικιοκρατίας
Διδάσκουσα Ειρ. Αβραμοπούλου
Γραπτή εξέταση
Αμφ. ΣΚ1 13.00-15.00
520221
Ανθρωπολογικές Προσεγγίσεις της Ανθρωπιστικής Δράσης
Διδάσκουσα Κ. Ροζάκου
Γραπτή εξέταση
Αμφ. ΣΚ1. Ώρα 15.00-17.00
|
ΤΡΙΤΗ
14/02/2023
|
ΚΜ 520215
Αντεγκληματική Πολιτική
Διδάσκουσα: Σ. Βιδάλη
Προφορικά
Αίθ. Γ6 13.30
ΚΜ 520210
Βασικές θεωρίες στην Εγκληματολογία
Διδάσκουσα: Σ. Βιδάλη
προφορικά
Αίθ. Γ6. 13.30
ΚΜ 520051
Εθνογραφίες μη Δυτικών Κοινωνιών
Διδάσκων: Γ. Μακρής
Γραφείο Ζ7 Ώρα 13.30-16.30
Προφορική εξέταση
ΚΜ 520181
Εθνογραφία της Μέσης Ανατολής
Διδάσκων: Γ. Μακρής
Προφορική εξέταση
Γραφείο Ζ7 Ώρα 13.30-16.30
|
ΠΕΜΠΤΗ
16/02/2023
|
ΚΜ 520225
Συγγραφή Επιστημονικών Εργασιών
Διδάσκουσα: Χ. Κανάκη & Γ. Λειβανά
Γραπτή εξέταση
Αίθ. 108. Ώρα 11.00-13.00
|
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
17/02/2023
|
KM 520028
Ιστορία Ανθρωπολογικής Σκέψης
Διδάσκων: Π. Καράμπαμπας
Προφορική εξέταση
Αίθουσα 318 14.00-16.00
Όσα άτομα επιθυμούν να εξεταστούν στο μάθημα να το δηλώσουν στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι 12/02/2023
ΚΜ 520138
Πολιτισμική Ανθρωπολογία
Διδάσκων: Π. Καράμπαμπας
Προφορική εξέταση
Αίθουσα 318 14.00-16.00
Όσα άτομα επιθυμούν να εξεταστούν στο μάθημα να το δηλώσουν στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι 12/02/2023
ΚΜ 520204
Ανθρωπολογία της Γλώσσας
Διδάσκουσα: Σ. Μπουκάλα
Προφορική εξέταση
Γραφείο Δ6 ώρα 15.00-17.00
ΚΜ 520163
Κριτική Ανάλυση Λόγου και Ανθρωπολογία
Διδάσκουσα: Σ. Μπουκάλα
Προφορική εξέταση
Γραφείο Δ6 Ώρα 15.00-17.00
|